Õhksoojuspumba kasutamine on lihtne ja mugav. Toimingud ja seaded valitakse juhtpuldi abil ning hooldustööd piirduvad pumba siseseadme filtrite puhastamisega umbes kord kuus. Regulaarne puhastamine säilitab seadme kõrge kasuteguri ning tagab ruumiõhu puhtuse ja värskuse.

Õhksoojuspumba kasutamine kütmiseks

Maksimaalse energiasäästu saavutamiseks on soovitatav kasutada õhksoojuspumpa eluruumide esmase kütteallikana seni, kuni ilmastikutingimused seda lubavad. Parima efektiivsusega töötab pump kütteperioodi alguses ja lõpus. Siiski ei tasu seadet ka külmade ilmadega välja lülitada, sest uuemad õhksoojuspumbad toodavad soodsat soojusenergiat isegi üle -30 kraadise pakasega.

Õhksoojuspumba seadetemperatuur tasub määrata paar kraadi kõrgem kui teistel kasutatavatel kütteallikatel. Nii lülituvad näiteks rohkem energiat tarbivad elektriradiaatorid sisse ainult tõelise vajaduse korral. Õhksoojuspumba kaminafunktsiooni on soovitatav kasutada kaminasoojuse levitamiseks ruumidesse.

Kas teadsite, et kuumal suvepäeval mõjutab ka vähene suhtelise õhuniiskuse langus elamismugavust rohkem kui temperatuuri langus?

 

Õhksoojuspumba kasutamine jahutamiseks

Jahutusrežiimis tuleks õhksoojuspumba seadetemperatuur reguleerida vaid paar kraadi madalamaks kui välisõhk. Lisaks palavuse leevendamisele eemaldab õhksoojuspump ruumiõhust ka üleliigset niiskust. Kuumal suvepäeval mõjutab ka vähene suhtelise õhuniiskuse langus elamismugavust rohkem kui temperatuuri langus.

 

Meie oludes toimub suvine ruumide jahutamine õhksoojuspumbaga nii hea kasuteguriga, et liigse elektrikulu pärast pole vaja muretseda. Isegi kõige palavamatel päevadel kulub jahutamiseks elektrit vähema kui 1 euro eest päevas.