Õhksoojuspump on suurepärane valik ka suvekodu kütmiseks/jahutamiseks. Aasta ringi kasutatavas suvilas vähendab see elektrikulu, suurendab elamismugavust ja muudab hoone haldamise muretuks.

 

Õhksoojuspumba valvetemperatuur säästab raha

Kõige suurema elektrikulude säästu annab õhksoojuspump, millel on nn valvetemperatuuri funktsioon. See võimaldab reguleerida ruumide temperatuuri vastavalt kasutusele: madalam temperatuur eemal viibides ja mugav soojus kohal olles. Kõige madalam sihttemperatuur on +5 kraadi, mis on enamasti piisav suvila sisetemperatuuri hoidmiseks plusspoolel. See hoiab ära näiteks veetorude külmumise ning hoone konstruktsioonid püsivad kuivana ja heas korras.

 

Mugav ja turvaline kaugjuhtimine

Suvekodu õhksoojuspumbal saab erinevaid temperatuurirežiime määrata puldist taimeri funktsioonidega, kuid veelgi optimaalsem lahendus on õhksoojuspumba kaugjuhtimine. See võimaldab näiteks talvel kütte varakult sisse lülitada, et kohale jõudes oleks ruumid mõnusalt soojad. Kaugjuhtimine võimaldab õhksoojuspumpa sisse ja välja lülitada ning temperatuuri reguleerida kõikjalt ja igal ajal. Kaugjuhtimise abil saab hoonest eemal olles jälgida ka ruumide sisetemperatuuri. Temperatuurile saab määrata alumise ja ülemise piiri, mille ületamisel saadab seade automaatselt häire kasutaja telefonile.

 

Soe garaaž suurendab elamismugavust

Õhksoojuspump on suurepärane lahendus ka garaaži kütmiseks. Kütte reguleerimine on kerge ja küttekulu madal.
Üldjuhul võib temperatuuri hoida 5–13 kraadi juures ja tõsta selleks ajaks, kui keegi näiteks garaažis tööd teeb. Sellisel tasemel hoitav temperatuur takistab garaažis veetorude külmumist ja hoiab konstruktsioonid aasta ringi kuivana.

Garaažis on õhksoojuspumbast kõige rohkem kasu talvel. Köetud garaažis sulab lumi ja jää autolt kiiresti maha ja niiskus ei saa seda kahjustada. Soojast garaažist on mugav ka teele minna: jääb ära aeganõudev auto eelsoojendamine ja akendelt jää kraapimine. Nii säästab õhksoojuspump ka auto soojendamiseks kuluvat energiat.

 

Õigete parameetritega õhksoojuspump annab parima kokkuhoiu

Suurima küttekulude kokkuhoiu annab garaažis õigete mõõtmete ja tehniliste parameetritega õhksoojuspump.

Ei ole soovitav valida liiga madala võimsusega pumpa, mis töötaks pidevalt maksimaalse võimsusega. Pidevalt maksimaalsel võimsusel töötav pump kulutab rohkem energiat kui enamiku ajast poolvõimsusel töötav pump.

 

Ka garaaži puhul lisab õhksoojuspumba kaugjuhtimine mugavust

Eraldi hoones paiknevas garaažis oleva õhksoojuspumba kasutusmugavust saab suurendada kaugjuhtimisega. Eriti kasulik on kaugjuhtimine siis, kui garaaž asub kodust kaugemal, näiteks sport- vm harrastusautode puhul.

 

Vaata Toshiba õhksoojuspumpade valikut.