Küpsiste kasutamine

www.toshibaeesti.ee veebisaidi küpsiste kasutustingimused kirjeldavad erinevaid küpsiste tüüpe, mida veebilehega seoses kasutatakse. www.toshibaeesti.ee veebilehe omanikuks ja haldajaks on Refteh OÜ asukohaga Lagle 6, Tallinn Küsimuste korral võtke meiega ühendust info[at]toshibaeesti.ee.

 

1. Mis on küpsis?

Küpsised (cookies) võimaldavad meil säilitada Sinu arvutis väikesemahulisi andmeid saidi külastamise kohta. Küpsiste ülesanne on aidata veebisaitidel toimida paremini ja tõhusamalt – näiteks Sind ära tundes ja mäletades informatsiooni, mis teeb Sinu jaoks veebisaidi kasutamise mugavamaks.

Esimese ja kolmanda osapoole küpsised

Veebilehitseja laadib küpsised alla, kui külastad saiti esmakordselt. Järgmisel korral, kui külastad saiti samast seadmest, saadetakse küpsis ja selles talletavad informatsioon tagasi selle loonud saidile (esimese osapoole küpsis) või mõnele muule veebisaidile, millele see kuulub (kolmanda osapoole küpsis).

Kolmandate osapoolte küpsised paigaldatakse juhul, kui olete nende lehtedele sisse loginud ja külastad meie saiti. Meil ei ole mõjuvõimu nende veebisaitide küpsiste sätete üle. Kui keeldud kõikide küpsiste kasutamisest, ei kasutata esimese ega kolmanda osapoole küpsiseid.

Püsi- ja seansiküpsised

Sõltuvalt kestusest tehakse vahet „püsiküpsistel“ ja „seansiküpsistel“.

Püsiküpsis on Sinu arvutis talletatav küpsis, kuni see kaotab kehtivuse või kui Sa selle kustutad.

Seansiküpsis kustutatakse aga juba siis, kui sulged veebilehitseja.

 

2. Kuidas haldan küpsiseid?

 Keeldumine küpsiste kasutamisest

Sul on võimalus nõustuda küpsiste kasutamisega, mis võimaldab Sul piiranguteta kasutada saidi külastamisel kõiki funktsioone. Kui keeldud rangelt vajalike küpsiste kasutamisest, võib see mõjutada Sinu kasutajakogemust ja funktsionaalsust saidi külastamisel. Kui keeldud kõikide küpsiste kasutamisest, deaktiveeritakse nii esimese kui kolmanda osapoole küpsised. Peale selle kustutatakse ka esimese osapoole küpsised, kuid me ei saa kustutada kolmandate osapoolte küpsiseid.

Küpsiste deaktiveerimine ja/või kustutamine veebilehitseja kaudu

Teise võimalusena ja/või lisaks saad küpsiste sätteid muuta oma veebilehitsejas. Küpsiste sätted leiad oma veebilehitseja „tööriistade“, „valikute“ või „eelistuste“ alt.

 

3. Millist liiki küpsiseid kasutame?

Järgnevalt on loetletud erinevat tüüpi küpsised, mida nii meie kui kolmandad osapooled saidil kasutame: rangelt vajalikud küpsised, jõudlusküpsised, funktsionaalsed küpsised, suunatud küpsised ja sotsiaalmeediaküpsised.

Rangelt vajalikud küpsised: rangelt vajalikud küpsised tagavad funktsioonid, ilma milleta ei saaks Sa saiti kasutada.

Jõudlusküpsised: küpsiseid kasutatakse selleks, et saaksime statistilist informatsiooni meie saidi jõudluse kohta (nt külastuste arvutamine ja liiklusallikad).

Funktsionaalsed küpsised: need küpsised võimaldavad saidil meeles pidada Sinu otsuseid ja pakkuda täiustatud ning personaalsemaid funktsioone. Siia kategooriasse võivad kuuluda ka kolmandate osapoolte küpsised.

Suunatud küpsised:  küpsised koguvad informatsiooni Sinu tegevuste kohta antud saidil ning teistel saitidel, et pakkuda Sulle suunatud reklaame. Kõiki neid küpsiseid haldavad teised ettevõtted, mille tööriistu Sa nende tõkestamiseks kasutada saad.

Sotsiaalmeediaküpsised:  sotsiaalmeediaküpsised koguvad informatsiooni sotsiaalmeedia kasutamise kohta, et luua Sinu profiili.

Järgnevas tabelis on esitatud nimekiri kõikidest erinevatest küpsisetüüpidest, mida nii meie kui kolmandad osapooled saidil kasutame koos nende talletusperioodiga.

 

  • fr . Kasutatakse Facebooki töös. Peamine küpsis, mis aitab välja töötada sobivamaid reklaamipakkumisi. Kehtib 3 kuud
  • _ga . Kasutatakse Google Analytics nimelise funktsionaalsuse töös. Registreerib külastaja unikaalse identiteedi. Kasutatakse statistika kogumiseks eesmärgiga analüüsida, kuidas külastaja moomoo veebilehte kasutab. Kehtib 2 aastat
  • _gat. Kasutatakse Google Analytics’i töös veebikogemuse kiirendamiseks. Kehtib: sessioon.
  • _gid. Kasutatakse Google Analytics töös. Registreerib külastaja unikaalse identiteedi. Kasutatakse statistika kogumiseks veebiliikluse analüüsimisel. Kehtib: sessioon.
  • _hjIncludedInSampl. Kasutatakse Hotjar-nimelise funktsionaalsuse töös. See sessiooniküpsis annab teada, kas külastaja on kaasatud veebikülastuse analüüsi valimisse. Kehtib: sessioon.