Õhk-õhk tüüpi soojuspump (nimetatakse ka õhksoojuspump) on kaasaegne tehnoloogiaseade, mis võimaldab meil oma ruume säästlikult kütta. Füüsikaseadus ütleb, et külmemalt kehalt ei saa iseenesest soojus soojemale kehale üle kanduda. Siin tulebki appi soojuspump. Selle tehnoloogia puhul ei toimu tavapärast soojuse tootmist (nagu me oleme harjunud näiteks ahju puhul), vaid seadme välisosas asuv kompressor pumpab välisõhust soojust koguvat külmainet seadme siseossa, kus see soojus loovutatakse ja suunatakse toaõhku. Kuna soojust ei ole vaja toota, hoiabki õhksoojuspump energiat kokku. Et soojus ammutatakse (välis)õhust ja loovutatakse (sise)õhku, nimetataksegi seadet õhk-õhk tüüpi soojuspumbaks

 

Soojuspump töötab kõige paremini siis, kui välisõhu temperatuur on +7 °C. Kui temperatuur langeb, väheneb ka pumba kasutegur. Parimad soojuspumbad on tänapäeval varustatud inverterkompressoriga. Selline soojuspump suudab ka -15 …-25 °C juures anda rohkem soojusenergiat kulutatud elektrienergia suhtes.

 

Õhksoojuspump on mõistlik paigaldada hoone madalamatele korrustele, kuna soojus levib suunaga alt üles. Samuti töötab soojuspump efektiivsemalt, kui ta paikneb hoone osas, kus avatud uksed tagavad piisava õhu liikumise, et soe õhk kanduks ka teistesse ruumidesse.

Õhksoojuspumbast on kasu ka õhu kvaliteedi parandamisel – õhu filtreerimisel. Toshiba õhksoojuspumbad on varustatud väga hea õhupuhastusfiltriga,mis aitab eemaldada ebameeldivaid lõhnu.