Õhksoojuspumba soetamine on kasulik ja soodne mitmes mõttes. Õiges kohas töötav õigesti valitud pump pakub olulist kokkuhoidu küttekuludelt, kindlustab seadme töökindluse ja vastupidavuse ning loob elamisse hulgaliselt mugavusi.
Valik vastavalt kasutuskohale
Õhksoojuspumba valikul tuleb alati lähtuda konkreetsest ruumist ja küttesüsteemist. Õhksoojuspump sobib kõige paremini elektri-, õli- või puuküttega väiksemate majade kütmiseks. Korterelamutesse soetatakse pumpasid peamiselt ruumide jahutamiseks, mistõttu on soovitav keskenduda seadme jahutusomadustele.
Objekti põhiandmed on olulised
Optimaalse võimsusega sobiva õhksoojuspumba valikut mõjutavad hoone põhiandmed, alates eluruumide suurusest ja elanike arvust kuni võimalike täiendavate soojusallikate, näiteks kaminateni. Jahutamisvajaduse hindamisel on oluline ka aknapindade suurus ja asukoht ilmakaarte suhtes.
Lisafunktsioonid mugavuse suurendamiseks
Kas teadsid, et õhksoojuspump sobib peaaegu kõikide küttesüsteemidega, aidates vähendada küttekulusid?
Kaasaegsetel õhksoojuspumpadel on mitmeid lisafunktsioone, mis lihtsustavad seadme kasutamist ja suurendavad elamismugavust. Valides oma koju sobivat õhksoojuspumpa, võiks kaaluda näiteks kaminafunktsiooni ja kaugjuhtimisega seadet.
Tõhus puhastusfunktsioon on oluline neile, kes vajavad kvaliteetset ja võimalikult saasteainetevaba ruumiõhku.
Kas õhksoojuspumba paigaldamiseks on vaja ametlikku luba?
Eramajja või suvilasse õhksoojuspumba paigaldamiseks eraldi luba ei ole vaja. Korrus- ja ridaelamutes on vaja korteri- või elamuühistu luba, mis tuleb taotleda enne õhksoojuspumba paigaldamist.
Millele peaksid nüüd mõtlema!
Mida kehvemalt on maja soojustatud, seda võimsamat soojuspumpa sul vaja läheb – hoone soojapidavus on kõige olulisem näitaja. Kindlasti pead mõtlema ka järgmiste aspektide peale
• kui suur on hoone;
• milline on hoone planeering – mitu korrust, kas tegemist on avatud planeeringuga jne;
• kuhu on võimalik soojuspumba sise- ja välismoodulit paigaldada (parima asukoha aitab valida meie spetsialist);
• milline on muu kütteliik, millega õhksoojuspumpa kombineerid;
• kas soovid ruume suvel jahutada;
• milline on sinu jaoks kõige olulisem funktsionaalsus või näitaja:
- energiasääst (efektiivsus) – määrab edaspidised kulutused kütmisele;
- müratase;
- disain;
- hind;
- siseõhu kvaliteet (kas peres on allergikuid jne);
- asukoht (lakke või põrandale);
- mõõdud.
Kui seade on antud hoone jaoks liiga võimas, siis kipub see end sageli ise sisse ja välja lülitama. See kulutab aga energiat nii pikeneb seadme tasuvusaeg. Kui seadme võimsusest aga hoone jaoks ei piisa, töötab see kogu aeg maksimumrežiimil ja sul ei õnnestu kuigivõrd raha säästa. Sobivaima võimsusega seadme aitab sul leida meie spetsialist.