Õhksoojuspump pakub ilmselt kõige lihtsamat moodust oma kodu või suvila kütmiseks ja jahutamiseks. Professionaal suudab õhksoojuspumba paigaldada tavaliselt ühe tööpäeva jooksul ning selle kasutamine on sama lihtne kui teleri juhtimine.

 

Soojuspumba peab paigaldama professionaal

Õhksoojuspumba paigaldamine on erioskusi ja -lube nõudev töö, mida hobitehnik teha ei tohiks. Hoolikas ja asjatundlik paigaldus kindlustab õhksoojuspumba tõhusa ja tõrgeteta töö. Õige paigaldus mõjutab ka õhksoojuspumba vastupidavust ning pikendab seadme tööiga.

Kas teadsid, et ostes õhksoojuspumba koos paigaldusega volitatud edasimüüjalt, võid olla kindel, et paigaldamine vastab tehnilistele nõuetele ja garantiitingimustele!

 

 

Õhksoojuspumba siseseadme paigaldus

Õhksoojuspumba siseseadme asukoha valimisel tuleb tähelepanu pöörata ruumide õhuringlusele. Mida avatum on ruum, seda parem on õhuringlus. Eesmärk on, et seadmest väljuv õhk saaks ruumides võimalikult vabalt ringelda.

Tavaliselt on kõige praktilisem paigalduskoht näiteks elutuba või avatud esik.

 

Õhksoojuspump kahekorruselises majas/korteris

Kahe- või enamakorruselises majas, korteris või ridaelamu osas on soovitatav paigaldada igale korrusele oma õhksoojuspump. See tagab toimiva kütte ja jahutuse kõigil korrustel ning õhksoojuspumba optimaalse võimsuse.

 

 

Õhksoojuspumba välisseadme paigaldus

Õhksoojuspumba välisseade paigaldatakse reeglina maja välisseinale vähemalt poole meetri kõrgusele maapinnast. Välisseadme saab kinnitada otse seinale või spetsiaalsele alusraamile. Paigalduskoha valimisel püütakse minimeerida sise- ja välisseadme vaheliste toruühenduste pikkus.

 

Õhksoojuspumba paigaldamine (standardpaigaldus) sisaldab:

  • õhksoojuspumba transport objektile;
  • seadmete paigaldus kuni 2,0 m kõrgusele;
  • sise- ja välisosa vaheline torustik, kondensaadivoolik, kaabel 4,0 jm;
  • plastikkarbik torustiku, kaabli ja kondensaatvooliku katteks 4,0 jm;
  • karbiku põlved ja avakatted;
  • ühe ava puurimine kuni 50 cm paksusesse seina;
  • õhksoojuspumba kulumaterjalid ja kinnitusvahendid;
  • seinakonsool ja vibratsioonipuksid;
  • toitekaabli ühendamine 2 m raadiuses sise- või välisosast;
  • õhksoojuspumba kasutamise koolitus.

Võimalik õhksoojuspumbale vajaminev lisavarustus, seadmed, materjalid jne ja nende maksumus kooskõlastatakse tellijaga enne tööde teostamist. Tellija tagab vajaliku võimsusega kaitseautomaadi olemasolu maja kilbis ja toitekaabli 2 meetri raadiuses sise- või välisosast. Tellija tagab ka kooskõlastused maja/hoone omaniku, ühistu või muinsuskaitsega